Partizan na krilima Vašingtona srušio Fenerbahče
Vašington je bio junak u pobedi Partizana nad Fenerom Foto: Starsport
Košarkaši Partizana su na domaćem terenu savladali Fenerbahče u 18. kolu Evrolige, rezultatom 90:81.
Crno-beli su se sjajno uveli u ovaj meč, poenima Karlika Džounsa i Ajzeje Majka. Ipak brzo se Fener konsolidovao, te je preuzeo prednost poenima Birča i Mahmutoglua. Braun je nastavio da ubacuje slobodna bacanja, pošto turska ekipa nije imala odgovor na njegov napad u odbrani. Potom je na scenu stupio Tajrik Džouns, koji je sa šest vezanih poena doneo prednost crno-belima posle uvodnih 10 minuta (25:21).
Pretposlednju deonicu su crno-beli započeli nešto lošije, a to je iskoristio reprezentativac Srbije Marko Gudurić, koji je napravio mini seriju od 4:0. Ipak, ubrzo je došao Partizan na svoje, pa je tako poenima Majka i Koprivice povećao svoje vođstvo. Ipak, Hejs Dejvis i Šanli su odigrali sjajne napade i time su goste doveli na samo dva poena zaostatka. Tu je na scenu stupio Ajzeja Majk koji je trojkom to presekao. Onda je „povukao“ Dvejn Vašington koji je u naletima na kraju treće deonice doneo prednosti crno-belima od +8 (65:57).
Četvrtu četvrtinu su crno-beli kontrolisali u potpunosti, te je delovalo da ćemo gledati takozvani „blouaut“. Zapalio se Dvej Vašington koji je solo majstorijama „razbijao“ Fenerbahče. Gosti su pokušavali da se vrate, ali uz sjajan napad, Partizan je odolevao pokušajima. Na kraju je ta prednost iznosila devet razlike (90:81).
